Seksuolog – Rzeszów

Seksuolog to specjalista, do którego mogą udać się osoby, które borykają się z problemami na tle seksualnym. Seksuolog pomaga pacjentowi oswoić się z jego seksualnością, ale także pomaga rozwiązywać problemy dotyczące życia seksualnego i nie tylko.

Seksuolog to osoba, do której mogą się Państwo zgłosić ze wszystkimi problemami, które dotyczą współżycia oraz zaburzeń seksualnych. Dzięki wizycie u seksuologa uzyskają Państwo niezbędne wsparcie oraz dowiedzą się, czym spowodowane są problemy. U niektórych osób problemy dotyczą psychiki, u innych zaś mogą być wywołane nieprawidłowym funkcjonowaniem narządów.

Właściciel naszej kliniki ginekologicznej, dr Sylwia Chmiel – Szajner, jest także seksuologiem klinicznym, w trakcie certyfikacji PTS oraz psychoterapeutką. Można u nas skorzystać z konsultacji seksuologicznych oraz z terapii par. Z usług naszej specjalistki mogą skorzystać także osoby transpłciowe, w trakcie tranzycji płciowej oraz osoby niebinarne. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób boryka się z wykluczeniem, dlatego bardzo chętnie pomożemy i otulimy wsparciem. Nasz personel jest jak najbardziej akceptujący. Zaznaczamy także, że używamy języka inkluzyjnego, tak aby każdy czuł się bezpiecznie i swobodnie.

Ponadto w naszej klinice oferujemy konsultacje i badania ginekologiczne, w tym badania prenatalne, genetyczne oraz biochemiczne. Zapraszamy pacjentów z Rzeszowa i okolic!

Kiedy wybrać się do seksuologa?

Seksuolog zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi ze sferą życia seksualnego. Zajmujemy się sprawami, które związane są z fizjologią, procesami biologicznymi, przeżyciami psychicznymi, ale także mechanizmami społecznymi. Seksuologia zajmuje się życiem płciowym człowieka zarówno w sferze ciała, jak i psychiki.

Jeśli borykają się Państwo z brakiem orgazmu, zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem lub bolesnymi stosunkami, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, przeprowadzając rozbudowany i dokładny wywiad. Chcemy dowiedzieć się, jak najwięcej o problemach naszych pacjentów, aby móc je rozwiązać i pomóc.

Pomożemy Państwu na każdym etapie życia. Udzielimy niezbędnych wskazówek, gdy dopiero planują Państwo rozpocząć współżycie. Udzielimy porad z zakresu anatomii, higieny intymnej, zapobiegania ciąży, a także w przypadku problemów z akceptacją orientacji seksualnej lub określeniem swojej tożsamości płciowej. Gwarantujemy, że nasz personel jest w pełni tolerancyjny i akceptujący. Mogą się Państwo czuć u nas bardzo swobodnie i bezpiecznie.

Pierwsza wizyta u seksuologa

Zdajemy sobie sprawę, że wizyta u seksuologa wymaga przełamania wstydu i wyjścia ze swojej strefy komfortu, ale warto wybrać się do specjalisty, aby porozmawiać z nim o swoich problemach.

Pierwsza wizyta u seksuologa polega zwykle na rozmowie, podczas której pacjent opowiada o swoim życiu i problemach. Lekarz pyta o problemy, które dotyczą życia seksualnego, ogólny stan zdrowia, a także przebyte choroby. Nasz seksuolog jest także ginekologiem, dlatego w przypadku podejrzenia wad budowy narządów płciowych zaproponuje badanie, a następnie podejmie decyzje o dalszym postępowaniu. Seksuolog może zalecić psychoterapię, przepisać niezbędne leki oraz udzielić praktycznych wskazówek dotyczących życia seksualnego.